DOBRMAN & BRITSKÉ KOČKY

Top list

HALIT PAŠA CATTERY
Pokud jste v seznamu nenalezli vyšetření svého psa a chcete ho zde mít uvedené, pošlete nám prosím kopii vyšetření na

 

Vyšetření a vyhodnocení DKK

Výsledek vyšetření DKK (dysplazie kyčelních kloubů) a zapsání výsledku do průkazu původu psa je jednou z podmínek pro uchovnění. Výsledek DKK do průkazu původu zapisuje Plemenná kniha ČKS (je třeba přímo plemenné knize zaslat doporučeně výsledek DKK spolu s PP psa.

Vyšetření a vyhodnocení DKK je v současnosti možné dvěma způsoby, v ČR a v zemi původu plemene, tedy v Německu.
 

           

                          Zdravé kyčle                                             Oboustranná dysplazie KK

 

Vyhodnocení v ČR

MVDr. Jaromír Ekr

Pražská 94/53

500 04 Hradec Králové - Kukleny

http://www.vetklinika.net

 

Jediným vyhodnocovatelem pro naše plemeno je v ČR MVDr. Jaromír Ekr. RTG snímek je možné nechat zhotovit přímo u MVDr. Ekra nebo ve kterékoliv veterinární ordinaci k tomu vybavené (nejdříve však ve věku 12 měsíců psa). Snímek je označen zkratkou plemene a tetovacím číslem psa. Vyhodnocení DKK poté obdrží majitel psa od MVDr. Ekra poštou na dobírku.

 

Vyhodnocení v Německu

Norbert Daube

Hauptzuchtwart

Elpke 36

336 05 Bielefeld

Deutschland

 

K bonitaci ZTP je nutné vyhodnocení DKK /HD/ ze země původu - Německa. V případě, že majitel nechá vyhodnotit DKK v ČR i Německu, je nutné při snímkování nechat u veterináře udělat hned 2 snímky a nechat od veterináře potvrdit formulář pro vyhodnocení HD (formulář stojí 50Kč a je k dostání buď u nás nebo v DKČR). Vyplněný formulář, kopii PP a RTG je nutné zaslat doporučeně na adresu pana Daubeho. Následně přijde faktura z německého dobrman klubu /DV-Dobermann Verein/ a po jejím uhrazení i výsledek vyhodnocení HD. Vyhodnocení HD stojí 80 Euro.

TOPlist